TINKER HATFIELD'S – twórca legendy.
2017-12-27


Tata, Tinker Hatfield postawił w modelu oznaczonym cyfrą „3” na cholewkę ¾ ze średniej wysokości. Na butach znalazło się również nowe logo Jumpman, czyli wiszącego w powietrzu MJ z rozłożonymi nogami, trzymającego w jednym ręku piłkę. Wewnątrz butów znalazł się innowacyjny system Air który został uwidoczniony w postaci małego okna umieszczonego w tylnej części podeszwy tuż pod piętą. Trzeba przyznać, że model przetrwał próbę czasu i do dziś jest bardzo popularnym modelem wśród miłośników marki. Wszystko dzięki ciekawej luksusowej jak na tamte lata stylistyce oraz dbałość w każdym detalu.

Słynne „trójki” zostały wykonane w latach największych osiągnięć Jordana takich jaki najlepszy obrońca roku, zwycięzca Gatorade Slam Dunk Champ, MVP - All Star, MVP - sezon 1987-1988 i Champion Punktacji. Do dziś w jednym sezonie nikt nie zdobył tyle co MJ.

Wieloletnia współpraca Tinker’a Hatfield’sa zaowocowała przyjaźnią z MJ. To Ci dwaj Panowie stanowią siłę, i legendę najpopularniejszego „skrzydła”. Twórcą najlepszych filmowych reklam najsłynniejszych modeli stał się młody jak na ówczesne czasy amerykański reżyser Spike Lee. Ten na potrzeby reklamy stworzył postać niejakiego Mars’a Blackmon’a, który próbował dociec czy to właśnie buty są przyczyną sukcesów sportowych Jordana.
